Stoły są jednym z najważniejszych mebli we wszystkich domach. To przy nich właśnie często toczy się życie rodzinne i towarzyskie, że nie wspomnieć o tym, że spożywa się na nich wszystkie posiłki. Wykonuje się je z bardzo różnych materiałów, pośród których najwięcej jest drewna, ale coraz częściej klienci wybierają także szkło. Jednak same blaty nie wyglądają zbyt elegancko, dlatego często na nich się pojawiają rozmaite podkładki i maty.

Spełniają one dwie główne role. Po pierwsze chronią powierzchnię stołu przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami. W przeciwieństwie do blatów kuchennych stoły nie mają dużej odporności na wysoką temperaturę, tak więc stawianie na nich przykładowo garnka z zupą może w dłuższym okresie czasu spowodować uszkodzenie powierzchni. Takie podkładki dobrze również chronią przed rozmaitymi zarysowaniami i zalaniami.

Kładąc na nich różne talerze nie ma niebezpieczeństwa, że podczas przesuwania na powierzchni stołu zostaną zrobione jakieś rysy. Co w przypadku miększego drewna jak najbardziej może mieć miejsce. Pamiętać też trzeba o kwestii dekoracyjnej. Takie maty ochronne dostępne są w dużej ilości kolorów, wykonuje się je też z wielu rodzajów materiałów. Dużą popularnością cieszy się choćby naturalny bambus, lecz też na wielu stołach też się pojawia filc, korek czy też rozmaite sztuczne tworzywa i tkaniny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są maty ochronne zrobione z bezbarwnego plastiku, służące do różnego rodzaju domowych prac czy malowania.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY