Obiekty przemysłowe, typu hale produkcyjne, warsztaty czy magazyny znacząco się różnią od mieszkaniowych obiektów. Często posiadają one kilka metrów na wysokość, a przez ich drzwi wjadą do nich bez problemów nawet całkiem duże samochody. To wszystko wymaga zupełnie innej konstrukcji, również jeśli chodzi o instalowane bramy przemysłowe Bydgoszcz. Na rynku jest wiele rodzajów bram, różniących się przeznaczeniem i parametrami technicznymi. Z tego też powodu we wszystkich przypadkach będzie szansa na dobranie rozwiązania, jakie najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Przy wyborze należy przede wszystkim zwrócić uwagę na mechaniczną wytrzymałość.

Z uwagi na sporą powierzchnię skrzydeł, niekiedy wynoszącą nawet do parunastu m2, otwierane elementy muszą się charakteryzować dużą solidnością. Należy też pamiętać o wietrze, o czym wiele osób zupełnie nie pamięta. A to przecież z uwagi na tę powierzchnię generować będzie naprawdę pokaźne siły, z jakimi konstrukcja musi sobie poradzić. Aby tę wytrzymałość uzyskać, to trzeba odpowiednio dobrać materiały. Przeważnie projektanci wykorzystują stal.

Jest ona wytrzymała, mocna i sztywna, a jeśli zabezpieczy się ją dobrze przed rdzewieniem, to bez problemów da radę wytrzymać wiele lat użytkowania. Lecz zrobione z niej elementy charakteryzują się sporą wagą, dlatego też jeśli to ma znaczenie, to można zdecydować się również na aluminium. Ono będzie trochę droższe od stali i bardziej kłopotliwe w obróbce, za to znacznie mniej ważąc zapewnia dobrą wytrzymałość.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY