Właściciele domów mieszkalnych rezygnują coraz częściej z typowych domofonów wybierając wideodomofony. Cenowe różnice są niewielkie, a zobaczenie kto właśnie stoi przy bramie nie tylko jest dużo wygodniejsza, ale również poprawia poziom bezpieczeństwa. Typowy wideodomofon jednorodzinny jest złożony z przynajmniej dwóch podstawowych części, lecz w zależności od urządzenia może ich być więcej.

Pierwsza z nich to jednostka sterująca, dysponująca wyświetlaczem z kilkucalowym ekranem. Dzięki odpowiednio dużej rozdzielczości można bez żadnego problemu przyjrzeć się dzwoniącym osobom. Ponieważ jednostka sterująca z wyświetlaczem musi zostać przykręcona w jednej lokalizacji, to w przypadku dużej posiadłości praktyczną opcją będzie pilot, którym da się sterować otwieraniem bez potrzeby wstawania z miejsca.

Zupełnie nowe możliwości posiadają wideodomofony z obsługą sieci wi-fi. W przypadku takich modeli można sterować wszystkim przy pomocy specjalnej aplikacji na smartfona, bez konieczności przebywania w domu. Jednym z najchętniej kupowanych tego typu modeli jest wideodomofon eura, niezwykle chętnie wybierany przez wymagających klientów. Drugą istotną częścią wideodomofonów jest jednostka zewnętrzna, montowana przy wejściu.

Moduł ten jest wyposażony w kamerę, z której obraz przy pomocy bezprzewodowej sieci albo przewodów zostaje dostarczony do domu. Dla właścicieli bliźniaków ciekawym rozwiązaniem może też być wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie się sprawdzi w przypadku, gdy jest jedna brama i dwa osobne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY