Niezawodne piece do wytopu metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 doskonale sprawdzą się, gdy ilość metali kolorowych nie jest zbyt wielka w warunkach laboratoryjnych. Mogą to być: złoto, srebro oraz platyna. Dla klientów dostępne są modele współpracujące z tyglami ceramicznymi a także wersje posiadające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to około 50 mililitrów.

Specyfikacja techniczna pieców wskazana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że opłaca się w takie piece się zaopatrzyć pod spodziewane zastosowanie. Niskie straty mocy znajdują wkład w zminimalizowaniu kosztów wykorzystania, związanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie używany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na maksymalne oraz automatyczne dostosowanie mocy urządzeń do zmieniających się parametrów wsadu. Imponująca sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają małą masę oraz niewielkie wymiary.

W związku z tym nawet wtedy, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzają się idealnie. Każda maszyna wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, wobec czego można przystosować do pewnych czynności. Można też korzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Klienci chwalą to, że świadczenia są zrealizowane w zgodzie z ich wymaganiami. Opis usług zaprezentowany jest na stronie firmy. Klienci biznesowi są zawsze zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: duża sprawność, imponująca wydajność, imponująca wydajność w obrocie energią, opcja zautomatyzowanie procesów, prosta obsługa, operowanie temperaturą, zwarta budowa, niewielkie gabaryty, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz możliwość użycia wybranych opcji, w zależności od oczekiwań przedsiębiorcy. Dzięki temu, że są to piece na tyle dokładnie zaprojektowane, można liczyć na ich bezawaryjne funkcjonowanie. Wskazana firma stale kieruje się wymaganiami zleceniodawców w obrębie wytwarzanych pieców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY