Blachy odnajdują wykorzystanie w lokalizacjach niebywale narażonych na nieprzydatne działanie środowiska naturalnego. Najczęstszym zastosowaniem tego typu blachodachówek jest obicie dachów, w związku z czym blachy te bezustannie stykają się z wodą, wiatrem, śniegiem, gradem oraz słońcem. By zapobiec niszczeniu dachów, należy realizować ich harmonijną konserwację. Każdego rodzaju blachy mają inne wymagania w tym zakresie.

Sprawiedliwy i troszczący się o dobro klienta dystrybutor bezwzględnie ma obowiązek umieszczać wiadomości dotyczące technicznych wymogów blach w paczkach, w których blachy są dostarczane kontrahentowi – tam jest też informacja, jakie blachowkręty wykorzystywać. Oczekiwania te obejmują wzorce rozładunku, instalacji, przechowywania oraz konserwacji. Żeby blachy służyły przez długie lata jako bezpieczne i szczelne pokrycie dachu, należy detalicznie respektować dokładnych zaleceń producenta, a w razie jakichkolwiek wątpliwości w zakresie eksploatacji dachu skontaktować się z nim bezpośrednio, by zdobyć szczegółowe informacje.

Dachy wykonane z blach są wielce narażone na działanie szkodliwych składników środowiskowych. Niszczyć je może słońce, deszcz, wiatr, a także znajdujące się w powietrzu materiały chemiczne i mchy i porosty. Na obecność tych dwóch ostatnich w szeregu przypadków skarżą się użytkownicy dachów. Rozwój porostów i mchów nie wynika jednakże z nieodpowiedniego wyboru pokrycia dachu. Z blach udaje się je niebywale prędko usunąć.

Porosty oraz mchy pojawiają się na ogół na zacienionych obszarach dachu, np. na północnej połaci dachu bądź w cieniu drzew. By je usunąć, najodpowiedniej jest wykorzystywać specjalistyczne środki przeciwko porostom. Należy nim spryskać blachę przy użyciu dobrych środków ostrożności. Bez jakiegokolwiek ale należy pamiętać o tym, iż są to substancje wielce toksyczne, w związku z czym warto zabezpieczyć rury i rynny. W razie jakichkolwiek kłopotów z usuwaniem mchów z blach należy skontaktować się z fabrykantem lub też wprawnymi monterami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY