Gdy pada hasło narożnik, pojawia się skojarzenie z meblem w kształcie litery L. Tymczasem to nie jedyna dostępna konfiguracja. Na rynku obecne są też narożniki w kształcie litery U. Czy warto rozważyć ich zakup? Owszem, warto. Dlaczego? Powodów jest wiele: wygoda, funkcjonalność, elegancki wygląd.

Zacznijmy od początku. Każdy – kto ceni sobie komfort – wie, że nad wyborem mebli wypoczynkowych warto się dobrze zastanowić. Na wygodę użytkowania narożnika wpływ mają m. in. rodzaj tapicerki, wielkość poduszek, typ oparcia, obecność podłokietników i wreszcie… rozmiar całego mebla. Narożniki typu U oferują dużo przestrzeni.


Cenione nie tylko ze względu na rozmiary

Dużym uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że narożniki typu U są polecane z racji swoich pokaźnych wymiarów. Owszem, miejsca do siedzenia na nich nie brakuje – pomieści się cała rodzina. Właściciele tychże narożników z powodzeniem mogą organizować imprezy w domu. Jednak wielkość nie jest jedynym atutem tych mebli.

Praktyczność tego typu narożnika polega na tym, że nie ma potrzeby dokupowania dodatkowych siedzisk. Na korzyść mebla przemawiają także walory estetyczne. Narożnik w kształcie litery U pięknie prezentuje się w pomieszczeniu. Salon zyskuje dzięki niemu klasę. Należy dodać, że z racji na swoje wymiary, mebel sprawdza się w przestronnych wnętrzach.

Jeden mebel, wiele funkcji

Jeśli po udanej imprezie, ktoś z Twoich znajomych chciałby skorzystać z noclegu, a Ty nie dysponujesz oddzielnym pokojem gościnnym, możesz zaproponować mu skorzystanie z salonu. W tym miejscu dochodzimy do kolejnej zalety narożnika w kształcie litery U. Jeśli wybrałeś model z funkcją spania, nie będziesz musiał troszczyć się o dodatkowe łóżko.

Narożnik w kształcie litery U najlepiej zaprezentuje się w pomieszczeniu o dużym metrażu. Wystarczy ustawić obok niego stolik kawowy i mamy gotową przestrzeń – w sam raz do rodzinnych gier, wspólnych posiłków czy spotkań ze znajomymi. Wybierając modele rozkładane, zyskujemy dodatkowe miejsce do spania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY