Posiadacze ogrodów przy domu mają różne opcji na ich urządzenie. Jednym z ciekawszych, a z całą pewnością bardzo praktycznych pomysłów, będzie zakup huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to świetne miejsce do odpoczynku, huśtając się można coś poczytać, zwyczajnie się zrelaksować, a nawet przespać. Wybór najlepszej huśtawki powinien być uzależniony od kilku rzeczy. Przede wszystkim duże znaczenie ma ilość dostępnego miejsca.

Jeśli powierzchnia ogrodu nie zalicza się do największych, to raczej należy zrezygnować z większych egzemplarzy. Najczęściej spotykany stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku użytkowników będzie długi nawet na 2,5 metra, więc cała konstrukcja zajmować będzie spory obszar. Należy też wziąć pod uwagę sposób montowania.

W przypadku większych modeli zaleca się, żeby je stawiać na twardej powierzchni, przykładowo takiej jak jak beton, żwir czy słupy. Następną sprawą, o której trzeba pomyśleć, będzie bezpieczeństwo. Mimo że pozornie huśtawka ogrodowa wydaje się niegroźnym sprzętem, na jakim trudno coś poważnego sobie zrobić, to jednak jest to trochę inaczej. Jeżeli pod ciężarem kilku osób coś pęknie, to taka usterka zakończyć się może czymś poważnym. Z tego też powodu ważne jest dopuszczalne obciążenie.

Powinno być ono przynajmniej dziesięć procent wyższe od całościowej wagi korzystających ze sprzętu osób, ale jeżeli będzie więcej, to nic się nie stanie. Przy czym należy dokładnie sprawdzić nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale też resztę osprzętu, czyli łańcuchy , liny, tuleje czy sprężyny. Każdy z tych elementów będzie decydować o maksymalnym udźwigu, ale też o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY