Widłowe wózki, powszechnie stosowane w najróżniejszych magazynach czy halach, nierzadko są w intensywny sposób eksploatowane. To będzie związane z koniecznością regularnej wymiany niektórych części, a między innymi do nich należą opony. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku samochodów, także opony montowane w wózkach po upływie jakiegoś czasu zużyją się na tyle, że trzeba je będzie wymienić. A nad tym warto się dobrze zastanowić, gdyż jest kilka różnych rozwiązań, które się różnią ceną i parametrami.

Dużo informacji w tym temacie można znaleźć w sieci, jeżeli ktoś chce, to może w wyszukiwarce wpisać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki. Najczęściej wybierane z uwagi na cenę i dość dobre właściwości jezdne są opony pneumatyczne. Są one dostępne praktycznie do każdej odmiany wózków, z tego też powodu nie powinno być żadnego problemu z ich zakupem.

Zależnie od miejsca działania i jego charakteru można się zdecydować na diagonalne albo radialne opony, każda będzie bowiem miała inne właściwości. Pewnym minusem tego ogumienia pneumatycznego jest jego mniejsza wytrzymałość na przebicia i mechaniczne uszkodzenia, za to charakteryzuje się ono dużym poziomem amortyzacji. Jeśli w miejscu pracy będzie obawa o możliwość przebicia, to zdecydować się można na pełne opony. Kosztują one więcej, lecz dzięki swojej konstrukcji mogą być znacznie dłużej użytkowane. Trzeba jednak pamiętać o gorszej amortyzacji, co w przypadku niektórych ładunków uniemożliwia ich użycie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY