Wózki widłowe powszechnie się wykorzystuje w wielu firmach, chociażby na magazynach, halach produkcyjnych czy nawet supermarketach. Pomagają one bardzo w transporcie umieszczonych na paletach produktów, a część modeli może podnosić takie palety do wysokości nawet kilku metrów.

Dlatego też jeśli ktoś będzie planował szukać pracy w którymś z tego typu miejsc, to pomyśleć powinien o zdobyciu odpowiedniego uprawnienia. Bo przepisy są bardzo jednoznaczne, żeby można było pracować za pomocą wózka widłowego, to niezbędne będzie posiadanie odpowiednich uprawnień. Wynika to z tego, że użytkowanie tego pojazdu wiąże się z pewną liczbą zagrożeń, tak więc operator musi mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Uprawnienia są wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego, i aby je dostać należy pozytywnie zdać egzamin. Nie ma specjalnych warunków wiążących się z podejściem do egzaminu. Po pierwsze trzeba mieć skończone 18 lat oraz wykształcenie podstawowe, konieczne będzie także uzyskanie zgody lekarza specjalisty do pracy w takim charakterze.

Egzamin nie należy do trudnych, ale przy założeniu że kandydat wcześniej się do niego przygotuje. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu wzięcie udziału w odpowiednim kursie, na którym pozna się dokładnie konstrukcję wózka widłowego, zasadę jego działania oraz przepisy wiążące się z bezpieczeństwem użytkowania. Dobry kurs na wózek widłowy czeladź posiadał także będzie część praktyczną, w czasie jakiej kandydat nauczy się operować tym sprzętem i zapozna z jego obsługą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY