Po wejściu do restauracji, jedna z początkowych rzeczy, jakie można zauważyć, jest to wystrój tego punktu. W wielu wypadkach ten konkretny aspekt restauracji jest tak samo istotny jak jedzenie, jakie restauracja serwuje. Dla niektórych jest to istotniejsze niż jedzenie. Prawdą jest, że nieraz właściwy wystrój ma obowiązek nawet nadrobić to jakiej jakości jest jedzenie. W związku z tym, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz restauracji, żaden element nie może być przeoczony.

Wszelkie miasto będzie pewnie mieć swój sprawiedliwy udział restauracji włoskich, chińskich, typowo krajowych restauracji – wśród wielu innych. A jedzenie w każdej z tych restauracji z reguły jest całkiem odpowiednie. Niemniej jednak brak oryginalnego wystroju, jaki przystoi żywności jaką dana restauracja proponuje to okazały błąd. To nie znaczy, że restauracje muszą być tworzone pod ten wystrój, ponieważ to działa jak musztarda po obiedzie. Komplikacją jest to, iż nazbyt w wielu przypadkach, zauważamy ten osobiście projekt – wszędzie.

Chińskie restauracje starają się utrwalić wygląd starego świata w Chinach, włoskie restauracje mają wyglądać jak kawiarnia umieszczona głęboko w sercu Toskanii. A polskie to te w których stoliki oraz krzesła do restauracji nawiązują do folkloru – krzesła pedrali. Ale przecież każdy z nas widział to już tysiące razy. Wobec tego projektując wygląd swojej restauracji – nie bój się innowacyjnych rozwiązań, postaw na zajmujące rozstrzygnięcia kolorystyczne, czerp muzę z różnych miejsc – niekoniecznie kucharskich. Zacznij od tych punktów, a na pewno uda Ci się stworzyć niebanalne oraz smakowite miejsce.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY