Miłośnicy podróżowania, kiedy planują urlop, przeważnie muszą wybierać między zwiedzaniem a wczasami. Swoistą nowością w biurach podróży są wyjazdy typu 7+7. Propozycje tego typu to zazwyczaj objazdówka, do jakiej dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w państwach basenu Morza Śródziemnego, jednak nie tylko. Coraz to chętniej turyści wyjeżdżają także na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen wdzięku kraj przyciąga zarówno idealną przyrodą, jak także oraz niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zastopować się w Dubrowniku, Splicie lub Trogirze.

Niesłychanie interesujące są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wprost zobaczyć wypada Park Narodowy Krka i bajkowe Plitvickie Jeziora. Turkusowe jeziora powiązane ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście globalnego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży. Różnorodne wycieczki do Chorwacji i krajów sąsiednich wolno co roku znaleźć w turystycznych katalogach. Ciepławe miesiące to czas idealny, aby zaplanować wakacyjny urlop.

Ciekawą opcją ostatnio są niemniej jednak także możliwości kupna nieruchomości, by zawsze posiadać swoje lokum – polskie biuro nieruchomości w chorwacji. Nie zawsze niemniej jednak kapitalnym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej osób z rozkoszą zwiedza pozostałe kraje Europy. Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, która słynie z niższych cen, doskonałych zabytków, pięknej przyrody i świetnej, letniej pogody. Tobie, jacy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, zazwyczaj decydują się na zobaczenie tych największych chorwackich atrakcji.

Zaliczają się do nich bez zaprzeczania największe miasta kraju. Uwagę zwraca w głównej mierze Dubrownik, jakiego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est również Split czyli największe miasto Chorwacji. W tym wspaniałym, starym chorwackim mieście w ciekawy sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób także ominąć Trogir.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY