Przynajmniej jeden pokój w mieszkaniu powinien mieć pełne nasłonecznienie. Ma to nadzwyczajne znaczenie w czasie zimy, kiedy światło słoneczne odgrywa dużą rolę w utrzymaniu stosownego samopoczucia i zdrowia. Wbrew pozorom nie jest w żadnym wypadku łatwo urządzić oczywisty, słoneczny pokój w sposób przemyślany, tak aby działał na nas niemal terapeutycznie.

Wybitnie ważny jest dobór odcienia ścian, stolarki okiennej, mebli. Ważna sprawą, to także wybór typu podłogi. Dużo materiałów używanych jako powierzchnia podłóg nie ma odpowiedniej światłoodporności. Wypróbować to można, gdy część podłogi pozostaje przykryta dywanem. Po jego podniesieniu widać różnice kolorystyczną pomiędzy elementami zasłoniętymi przed światłem powszednim a odkrytymi.

Odkryta część podłogi czy też będzie wypłowiała czy też wprost przeciwnie, silnie pociemniała. Dobrymi parametrami w tym względzie znamionują się panele podłogowe – panele podłogowe Turek. Produkowane są w takiej technologii, to właśnie dzięki której mają wyższą światłotrwałość niż wykładziny z tworzyw winylowych, drzewo oraz lakiery do drewna. Żeby w takim razie w jasnym, pogodnym pokoju optymistycznego nastroju nie psuły nam wypłowienia i przebarwienia na podłodze, bezpiecznie będzie zastosować na posadzce panele.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY