Gdy zdecydujemy się sami montować panele musimy pamiętać o kilku wybitnie ważnych zasadach. Po pierwsze już podczas pomiarów należy uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy jakiejkolwiek ścianie. Panele podłogowe są typem przestrzeni pływającej, co świadczy, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem bądź też śrubami – więcej na panele promocje sklep. Jeżeli będziemy przestrzegać tych dwóch zaleceń nie powinniśmy się obawiać wybrzuszeń bądź pęknięć.

Montaż ma obowiązek być również przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Faworyzujemy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze i polega na posmarowaniu odpowiedniego frezu klejem oraz złożeniu go z kolejnym detalem podłogi. Łączenie to jest niemniej jednak bardzo niekomfortowe bo podczas zniszczenia jednego z elementów praktycznie nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym wariantem łączenia są tak zwane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy wielokrotnie rozbierać oraz składać. Jest to wybitnie przydatne przy wymianie któregoś z elementów. W jaki sposób przygotować się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Nim zabierzemy się za tą pracę, należy zadbać o obecność kilku podstawowych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy nazbyt niejednokrotnie nawet drobnych remontów może się okazać, że będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze zanim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się także o zakup porządnego nośnika pod nasze panele, z reguły jest to gąbka lub ewentualnie folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszystkie meble i sprzęty, możemy zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY