Przestronność sprzęga nam się z przejrzystymi pomieszczeniami oraz rozległymi oknami. Takie przymiotniki ma styl współczesny, a mianowicie przestronność i brak przepychu, niekorzystnych mebli i zdobień. W stylu nowoczesnym przeważnie aranżują własne mieszkania młodzi ludzie, jacy weszli w posiadanie własnego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. W jaki sposób uprzednio dostrzegliśmy to przestronność charakteryzuje ten dzisiejszy klimat wnętrza mieszkania.

Salon, który jest centrum naszej klarownej posiadłości, coraz częściej jest aranżowany jako jedna całość wraz z kuchnią oraz jadalnią. Taka przestronność zezwoli na możliwość większego zagospodarowania danej przestrzeni. Nie każdy ma w domu duże pomieszczenie na salon, jakkolwiek każdy może skonstruować taki efekt. Istnieją pewne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne i zimne barwy ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony rezultat prócz kolorów ścian mogą dać również połyskliwe materiały. Ciekawą opcją są również lamele ścienne – lamele producent. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z lśniącego materiału zezwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem i pewnie najprostszym jest ustawienie jak najmniejszej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny mieć prosty i funkcjonalny kształt, bez zbędnych zdobień, ewentualnie z wstawkami metalu lub ewentualnie szkła.

Żeby uzyskać przestronny wynik w salonie należy także unikać wszelkich dekoracyjnych szczegółów, jakie tylko zagraca pomieszczenie. Jeżeli chodzi o okna, długie zasłony oraz firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, dlatego w małych salonach, niebezużyteczne są tylko żaluzje lub rolety.

Jedynym szczegółem dekoracyjnym mogą być oryginalne o interesujących kontrastujących barwach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga też optycznie powiększy salon, jednakowoż jeżeli nie czujemy się dobrze w samych jasnych kolorach, dodatki takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne są w stanie być ciemne jednak w zimnej tonacji, dając efekt powiększenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY