Drzwi są obowiązującym elementem każdego budynku. Bez nich byłby hermetycznie zamkniętą przestrzenią, do jakiej nie wolno ani wstąpić, ani wyjść. W zależności od miejsca, w jakim są montowane, drzwi można podzielić na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zatem luksusowe drzwi zewnętrzne realizować muszą kilka wygodnych funkcji. Powinny być w głównej mierze mocne oraz wytrzymałe. Odporne na próby włamania czy wyważenia – oto drewniane drzwi wewnętrzne na zamówienie. Drzwi powinny także wygłuszać dźwięki docierające z zewnątrz. Cecha ta jest przede wszystkim znacząca, gdy budynek jest zlokalizowany w ruchliwej i donośnej dzielnicy miasta.

W związku z tym drewniane drzwi wewnętrzne na zamówienie muszą być również odporne na wykrzywianie. Warunki panujące w obiektu i poza nim różnią się. Inna jest temperatura oraz wilgotność powietrza. Sprzeczności te zaznaczają się zwłaszcza zimą.

Wnętrze obiektu jest ocieplane, a temperatura na zewnątrz w szeregu przypadków spada poniżej zera. Drzwi powinny być odporne na powodowane przez to naprężenia. Ważna jest także zdolność zatrzymywania ciepła wewnątrz obiektu. Drzwi muszą wobec tego być odpowiednio szczelne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY