Kuny zrobić potrafią naprawdę duże szkody, jeżeli pojawią się niedaleko ludzi. A pojawiają się dość często, ponieważ po prostu to jest dla nich wygodne. Na strychach i poddaszach znajdują suche schronienie, chętnie korzystać też zaczynają ze znajdujących się na śmietnikach resztek jedzenia. Lecz obecność tych zwierząt jest związana też z dużymi szkodami, jakie przy tym robią. Na przykład to dotyczy przegryzionych kabli w samochodach, ale też i poniszczonych izolacji i ociepleń.

Obecność kun, z uwagi na to że prowadzą one nocny tryb życia, początkowo jest trudna do dostrzeżenia. Lecz jeśli kuna na strychu będzie zauważona, to trzeba możliwie jak najszybciej reagować, i próbować w jakiś sposób się tego drapieżnika pozbyć. Co jak się okazuje nie jest wcale takie proste, jak wydaje się na początku. Wiele metod na to, jak pozbyć się kuny z poddasza jest skutecznych jedynie przez chwilę. Zwierzęta te bowiem szybko się przyzwyczajają do różnych zapachów czy hałasu. Nie przeszkadza im też sierść psa, a złapanie ich w jakąś pułapkę jest naprawdę trudno.

Obecnie najskuteczniejszym sposobem na ich pozbycie się jest odstraszacz na kuny. Tego typu odstraszacze mają postać przewodów rozciągniętych dookoła budynku, przez które płynie bardzo słaby prąd. Nie jest on niebezpieczny dla ludzi i zwierząt, lecz jest na tyle nieprzyjemny przy dotykaniu, że po kilku próbach wejścia do budynku kuna znajdzie sobie inne, znacznie wygodniejsze dla niej miejsce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY