Podłogi zrobione z paneli lub gotowych desek przeważnie będą wymagać jakiegoś wykończenia pod postacią listew przypodłogowych. To właśnie one maskują niezbyt ładnie wyglądające szpary, jakie są konieczne przy montażu. W ostatnim czasie w takich listwach także się kładzie różnego rodzaju przewody, przykładowo do internetu czy telewizji.

Wybranie odpowiednich listew wcale nie jest takim łatwym zadaniem jak wydawać się może na początku, również dlatego że w sklepach jest ich dostępna duża ilość. Przede wszystkim listwy korner venezia różnią się od siebie materiałem, z którego je wykonano. Z tego też powodu nie każdy z modeli pasował będzie do każdego wnętrza, tę kwestię także trzeba mieć na uwadze. Obecnie największym zainteresowaniem cały czas się cieszą listwy zrobione z PCV.

Materiał ten jest lekki i elastyczny, dzięki czemu pozwala na łatwe korygowanie jakiś nierówności. Prosty i szybki jest też ich montaż, nie wcale do niego nie trzeba specjalistycznego sprzętu, ani jakiś dużych umiejętności. Poza atrakcyjnymi cenami dużym ich plusem jest szeroki wybór wzorów i kolorów. Wielu producentów dopasowuje wygląd listew do konkretnych paneli, przez co można wszystko od razu kupić w zestawie. Jednak części osób mogą się one jednak nie podobać, na przykład dlatego że po przyjrzeniu się widać, że są jednak sztuczne.

Z tego też powodu takie osoby szukają innych rozwiązań, których również jest sporo na rynku. I często się decydują chociażby na modele wykonane z MDF, pokryte jakimś lakierem lub przypominającą naturalne drewno okleiną. Tego typu listwy są często frezowane, co w pewnych rozwiązaniach wygląda naprawdę ładnie. Frezować można także listwy zrobione z naturalnego drewna, jakie uznawane jest przez wielu za najlepsze. Jednak sporą ich wadą jest wysoka, sporo większa niż MDF czy PCV. Jak więc widać, rodzajów listew do dyspozycji jest sporo, jeśli ktoś chciał będzie je kupić do swojego domu czy mieszkania, to po prostu może odwiedzić jakiś sprawdzony Korner sklep.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY