Wybranie najlepszych łazienkowych płytek nie jest wcale prostą rzeczą. Wielu klientów kupując włoskie płytki czy któregoś naszego wytwórcy przede wszystkim swoją uwagę zwraca na wzór i kolor. Rzecz jasna nie ma w tym nic złego, bo przecież taką łazienkę się urządza na wiele lat, i położone tam plytki ceramiczne powinny się podobać właścicielowi. Ale podczas zakupu należy również zwrócić uwagę na parę parametrów technicznych, o jakich większość ludzi nie pamięta.

Aktualnie wybór płytek łazienkowych naprawdę jest ogromny. Oprócz klasycznych rozmiarów coraz częściej klienci kupują płytki o dużych gabarytach, które prezentują się naprawdę nowocześnie. Świetnie sprawdzają się one w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych korzystniej jednak będzie zostać przy mniejszym wymiarze. Lecz moda skręca także w drugą stronę, niezwykle interesującym przykładem tego są mozaiki gresowe.

Wkomponowane w odpowiedni sposób w projekt łazienki naprawdę niesamowicie się prezentują, choć należy włożyć spor pracy w ich ułożenie. Przy płytkach podłogowych bardzo istotną rzeczą jest antypoślizgowość, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo użytkowania. Przyjrzeć się również należy wytrzymałości mechanicznej, szczególnie jeżeli płytki będą kładzione w pomieszczeniach o dużej intensywności ruchu. Wymienione wyżej parametry większego znaczenia nie mają gdy będzie kupowana glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce montażu nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY