W chyba każdy budynku jest rozmieszczonych wiele instalacji, do jakich będzie wymagany regularny dostęp. Na przykład przy wodnej instalacji czy CO przeważnie potrzebna będzie możliwość odczytania liczników czy zakręcenia zaworów. Przeważnie takie miejsca widoczne w pomieszczeniu nie są, tylko w jakiś sposób się je zasłania. Idealnie w tej roli sprawdzają się najróżniejsze klapy rewizyjnej, które są dostępne w wielu wielkością i kształtach.

Najczęściej taka Klapa rewizyjna jest złożona z dwóch głównych części, to znaczy obudowy i drzwiczek. Obudowy klap rewizyjnych produkowane są najczęściej ze stali, aluminium albo tworzywa sztucznego. Stal ma większą wytrzymałość i sztywność, lecz jeżeli taki element miałby być montowany w jakimś wilgotnym pomieszczeniu, to zadbać należy o jego odpowiednią ochronę przed rdzą.

W pewnych przypadkach niezbędne będzie użycie klap wykonanych ze stali kwasoodpornej, dzięki czemu będą one w stanie wytrzymać warunki panujące w danym miejscu. Kolejnym ważnym parametrem jest odporność ogniowa. Jeśli będzie potrzeba taka wytrzymałość, to są na rynku dostępne modele spełniające normy w tym zakresie. Z uwagi na bardzo różnorodne zastosowanie klapy ei60 są oferowane w wielu różnych rozmiarach, w niektórych firmach zamówić je można według własnych wytycznych. Drzwi z reguły malowane są na jeden z wybranych kolorów z palety RAL, ale można je też pomalować inną farbą lub przykleić na nie tapetę lub płytki.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY