Dużo osób kupując czy sprzedając mieszkanie podejmuje decyzję o skorzystaniu z usług jakiegoś biura nieruchomości. Rzecz jasna nie za darmo, bowiem od każdej atrakcji każde takie biuro będzie pobierać prowizję, która przeważnie wynosi kilka procent. Lecz u wielu osób współpracowanie z takimi biurami budzi wiele emocji i kontrowersji, zwłaszcza jeżeli ktoś z tym miał trochę niemiłych wspomnień. O co tak naprawdę nie jest wcale tak trudno, bowiem można usłyszeć o naprawdę różnych historiach, niekoniecznie zakończonych szczęśliwie.

Z tego też powodu zanim podpisze się umowę o współpracy, to warto na parę istotnych kwestii zwrócić uwagę, tak żeby później nie rozczarować się tym. Przede wszystkim ważne będą umiejętności i doświadczenie pracujących w takim biurze agentów. Ten zawód wymaga bowiem szerokich umiejętności z wielu obszarów, co pozwoli na znalezienie lokalu pasującego klientowi oraz przeprowadzenie w bezpieczny sposób transakcji.

Tak więc agenci powinni znać bardzo dobrze obowiązujące przepisy, lecz również i tematy wiążące się z aspektami technicznymi czy marketingiem. Sporą część takiej wiedzy można uzyskać z internetu czy książek, lecz część można zdobyć jedynie poprzez doświadczenia płynące z przeprowadzanych transakcji. Ale pamiętać należy o tym, że ta wiedza i doświadczenie niekoniecznie będą się przekładać na jakość obsługiwania klientów. A to można na przykład zweryfikować czytając umieszczane w internecie opinie, jakie są do znalezienia w mediach społecznościowych albo wizytówkach firmy.

Do tego typu opinii podchodzić jednak należy z pewną ostrożnością, ponieważ nie wszystkie są pisane faktycznie przez samych klientów. Dużo też może powiedzieć pierwsza rozmowa, w czasie której agent dowiedzieć się powinien najważniejszych rzeczy jeżeli chodzi o oczekiwania związane z nieruchomością. A później przedstawić plan działania, którego głównym celem będzie skuteczne doprowadzenie do zakończenia oczekiwanej transakcji. Jeżeli będzie chodzić o ceny, to praktycznie każde biuro nieruchomości koszalin mieć je będzie na podobnym poziomie, ale rzecz jasna zawsze można spróbować negocjacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY