Wybór odpowiedniego stołu do jadalni czy salonu jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim spore znaczenie będzie miała ilość dostępnego miejsca, gdyż to bezpośrednio wpływa na rozmiary stołu. Pasuje bowiem zapewnić przynajmniej 60 cm luźnej przestrzeni na wysuwanie krzeseł, ale także i około 40 cm blatu, tak aby się na nim wygodnie zmieścił komplet naczyń.

Rzecz jasna jeśli ktoś dysponuje naprawdę niewielka kuchnią to może nie trzymać się tych wytycznych, lecz o zbytniej wygodzie raczej wtedy nie będzie mowy. Kolejną ważną kwestią jest kształt stołu. Największą popularnością obecnie cieszą się klasyczne prostokąty, lecz spora ilość kupujących także się decyduje na nowoczesny stół okrągły rozkładany.

Stoły okrągłe mają tę zaletę, że znacznie lepiej się prezentują wizualnie w przypadku mniejszych wnętrz, a jednocześnie zapewniają wysoką wygodę i funkcjonalność. Z pewnością warto zastanowić się też nad funkcją rozsuwania czy rozkładania. Taki stół okrągły rozkładany w wersji złożonej nie będzie zajmował dużo miejsca, a jeśli pojawi się potrzeba, to szybko można będzie go wydłużyć. Jeśli chodzi o materiały, to możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Uniwersalne i ponadczasowe jest drewno, nie tylko bardzo ładnie ono wygląda, ale też zapewnia wysoką trwałość. Do nowoczesnych wnętrz można wybrać któryś z modeli wykonanych ze szkła, z nogami z metalu. Niezwykle ciekawie i oryginalnie prezentują się też stoły zrobione z żywicy i drewna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY