Kupno okien do swojego domu czy mieszkania jest inwestycją na wiele lat, z takich też powodów warto się dobrze zastanowić nad wyborem. W pierwszej kolejności tego typu okna spełniać muszą niezbędne wymagania dotyczące izolacji termicznej i dźwiękoszczelności. Dlatego też należy wybierać modele posiadające niski współczynnik przenikalności cieplnej, tak aby możliwie jak najbardziej ograniczyć zużycie energii do ogrzewania. Dużo korzystniej będzie dołożyć nieco do okna z lepszymi parametrami, gdyż stosunkowo szybko powinno się to zwrócić w postaci obniżonych rachunków.

Odpowiednia dźwiękoszczelność przydaje się z kolei jeżeli budynek znajduje się w jakiejś ruchliwej okolicy, umożliwi to zachowanie ciszy w środku. Kolejną istotną rzeczą jest materiał, z którego okna są wykonane. PCV jest solidne i wytrzymałe na atmosferyczne rachunki, a poza tym wychodzi korzystnie jeśli chodzi o finanse. W dalszym ciągu wiele osób kupuje okna wykonane w tej technologii, szczególnie że posiadają one bardzo dobre parametry.

Nieco droższe są modele z drewna, które od niedawna znowu bardzo zyskały na popularności. Nowością są okna drewniano-aluminiowe, które mają specjalne nakładki z aluminium, zabezpieczające przed mechanicznym uszkodzeniem. Warto się też zastanowić nad rozmaitymi technologicznymi nowinkami, jakie drzwi drewniane producent oferuje w swoich produktach. Przy niedużych dodatkowych wydatkach znacznie można zwiększyć funkcjonalność, przykładowo dzięki wbudowanym osłonom przeciwsłonecznym czy wymianie powietrza bez otwierania.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY